"Dzień Przedszkolaka"

„Dzień Przedszkolaka”

W tym roku obchodziliśmy ten wspaniały dzień przez cały tydzień. Każdego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Naszym celem była „edukacja outdoorowa”, czyli kontakt z naturą. Było to między innymi: planowanie podchodów w ogrodzie, w parku, spacery po okolicy, terenach zielonych, zbieranie darów jesieni. Zajęcia „outdorowe” to zabawy przy stolikach z materiałów naturalnych, klasy, skakanie przez gumę. Dzień sportu był bardzo emocjonujący dla naszych przedszkolaków, gdyż mogli oni uczestniczyć w skokach w workach, przenosić ziemniaki, biegać slalomem między butelkami, rzucać szyszką do celu. Odbyły się także warsztaty kulinarne w trakcie, których dzieci tworzyły zdrowe przekąski na talerzu. Na koniec tygodnia dzieci spędziły miło czas w towarzystwie strażaków, którzy opowiadali o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy. Dzieci miały możliwość obejrzenia wozu i sprzętu strażackiego.